E martë, 31 Janar, 2023

Bie nga kati katërt në borë, 6-vjeçarja ngrihet sikur nuk ka ndodhur asgjë

- Advertisement -

Në qytetin siberian të Tomsk (Rusi), një vajzë 6-vjeçare ra nga dritarja e dhomës së saj, nga kati i katërt i shtëpisë.

Vogëlushja mbijetoi pasi ra në një grumbull bore në afërsi të shtëpisë, nga ku pas pak sekondash u ngrit vetë pa ndihmën e askujt.

- Advertisement -

Vajza u ngrit sikur të mos kishte ndodhur asgjë, dhe u kthye brenda shtëpisë së saj.

Prindërit, të merakosur, e dërguan vajzën në spital pas rrëzimit, ku pas kontrollit  të mjekëve doli se ajo kishte pësuar një dëmtim të vogël në kokë dhe bark.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Këto janë pjesët e trupit të cilat mund të zbulojnë sa jeni inteligjent: A jeni ndër të mençurit?

Ka rezultuar që truri juaj nuk është i vetmi tregues i nivelit tuaj të...

Fëmijët e parë të familjeve janë më inteligjentë

Një studim gjerman shpjegon arsyen. Sipas tij, koeficienti i intelektit (IQ) ulet me 1,5%...

Përdoruesit e Twitter “të ndarë në dysh” rreth rezultatit të kësaj detyre matematikore

Në rrjetin social Twitter është nxitur një debat për shkak të një problemi matematikor...

Biologu kosovar zbulon insekt të rrallë në Kosovë, e quan “njeriu i pamençur”

Në laboratorin e tij brenda Universitetit të Prishtinës, Halil Berisha po shikon me shumë...