E hënë, 3 Tetor, 2022

Bëhu pjesë e kauzës së nxënësve të Prishtinës, duke blerë “Kartolinat e Vitit të Ri”

Në prag të festave të fundvitit, nxënës të disa shkollave të Prishtinës kanë përgatitur “Kartolinat e Vitit të Ri”, e të cilat për tri ditë radhazi nga 15 deri më 17 dhjetor do të shiten në sheshin “Zahir Pajazit”, me fillim nga ora 14:00 e deri në orën 16:00.

Bëhet fjalë për nxënësit e shkollave “Asim Vokshi”, “Xhemajl Mustafa”, “Emin Duraku”  e “Pjetër Bogdani”.

- Advertisement -

Siç njoftojnë këto shkolla paratë e grumbulluara nga shitja e këtyre kartolinave do t’u dedikohen, Pediatrisë, Shtëpisë së të Moshuarve, Shoqatës së Autizmit, Shoqatës së Sindromës Down dhe “Handikosit”.

Ndonëse kartolinat nuk do të kenë kosto të madhe, nxënësit e këtyre shkollave ftojnë të gjithë bamirësit që të kontribuojnë në këtë kauzë të nxënësve./IndeksOnline/

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...