E martë, 31 Janar, 2023

Bëhet viral mësuesi që e trembi ariun me instrument muzikor

- Advertisement -

Një mësues në British Columbia të Kanadasë u detyrua ta përdorte trombonin për ta larguar një ari, që po “përgjonte” pranë oborrit.

Mësuesi i muzikës, Tristan Clausen, rrëfeu se kafsha ishte afruar pranë oborrit të shkollës, ndërsa duke mos pasur mundësi tjera, luajti me instrument muzikor.

- Advertisement -

Me ta dëgjuar zërin e instrumentit, ariu u largua me vrap, shkruan “Upi”.

 

“Mendova se s’mund të bëjë më mirë se kaq. E mora trombonin dhe dola jashtë”, rrëfeu Clausen. Në mediat online janë bërë virale pamjet e publikuara.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...

Çfarë “befasie” po përgatit Kurti për punëtorët e sektorit publik – a do zbulohet deri në mbrëmje vlera e koeficientit?

Sot është dita e fundit e muajit janar dhe vlera monetare e koeficientit të...

Dita e fundit e janarit, vlera e koeficientit të pagave mbahet i fshehtë – PSE?

“Në janar do të vendoset vlera e koeficientit. Nuk mund ta përcaktojmë koeficientin me...