E mërkurë, 29 Mars, 2023

Bebushët do flenë tani me përrallat e Natalie Portman

- Advertisement1-

Natalie Portman ka qenë gjithmonë më shumë se aktore Holliwoody.

Gatuan vazhdimisht dhe ndan recetat e saj me fansat dhe njihet për talentin e saj në gatim. Mirëpo ka akoma. Natalie sapo ka publikuar një libër për fëmijë.

- Advertisement -

“Natalie Portman`s Fables” përmban fabula të ritreguara në mënyrën e saj.

Bebushët do flenë tani me përrallat e Natalie Portman

Natalie tregon se i ka përshtatur me realitetin në të cilin jetojmë për t`i bërë më aktuale disa nga historitë më klasike.

“Ishte shumë qejf kur ia lexova fëmijëve të mi dhe ndaj mendoja t`i ndaja edhe me ju që t`ua lexoni fëmijëve tuaj”, shkruan Natalie që i fton të gjithë ta porositin. Ndërkohë që libri del në 20 tetor.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...