E shtunë, 1 Prill, 2023

Bebet që lindin në vjeshtë 2020, lista e emrave të rrallë dhe frymëzues

- Advertisement1-

Nëse jeni të dashuruar me pulovrat e trasha, kungujt, gjethet, Halloween-in, mollët, batanijet apo ҫdo gjë tjetër që të ofron vjeshta, nuk jeni vetëm.

Kanë mbetur edhe pak ditë dhe vapa ikën me gushtin. Ky është një lajm i mirë për të gjitha nënat shtatzënë, sepse edhe moti freskohet pak, dhe pritja e ëmbël bëhet më e lehtë.

- Advertisement -

Nëse fëmija lind mes shtatorit dhe dhjetorit, vjeshta do të jetë gjithmonë për të stina e preferuar. Megjithatë, fillimisht, nëse akoma jeni në kërkim të emrit të tij, ja një listë me disa nga emrat universalë të fëmijëve në stinën e vjeshtës. Disa mund t’ju duken qesharakë, të tjerë interesantë. Disa mund të merren në konsideratë. Hidhuni një sy.

Adam

- Advertisement -

Amber

Akia

Aster

- Advertisement -

Aurelia

Azalea

Barley

Bruna

Bruno

Celeste

Clay (Klei)

Cora (Kora)

Crimson

Dahlia

Dakota

Dafne

Doris

Ember

Emerald (a)

Emmy

Eve

Flint

Garnet

Hazel

Hazan

Hazel

Ivy (Ivi)

Jack

Jade (Jada)

Laurel

Lenox

Linden

Libra (ose Livra)

Mea

Magnolia

Maiza

Mon

Nova

Octavia

Olivia

Oliver

Opal

Oria

Phoenix

Radley

Raven

R(h)ea

Rory

Rosemary

Ro(w)an

Roian

Rubi

Ruela

Rya

Safron

Sapphire

Sienna

Silas

Talia

Tanny

Violet

Xander

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...