E shtunë, 1 Prill, 2023

Babai hero, shkon pranë aligatorit të shpëtojë vajzën e vogël pa menduar për jetën e tij

- Advertisement1-

Andrew Grande nuk hezitoi të hidhej në veprim kur pa një aligator gjigand që po shkonte drejt vajzës së tij 4-vjeçare.

“Kur e pashë, e vetmja gjë për të cilën isha duke menduar, ishte të merrja bijën time nga rruga”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Vajza ishte me vëllain e saj dhe kujdestaren duke peshkuar dhe kapur gaforret. Kur babai vuri re aligatorin gati 12 këmbë duke iu drejtuar drejt tyre, ai vrapoi jashtë, kapi vajzën e tij dhe mori kujdestaren dhe djalin brenda gardhit të shtëpisë së tyre.

Ai thotë se kaloi vajzën e tij pas gardhit të shtëpise ndërkohë që aligatori po u afrohej drejt këmbëve.

“Ai ishte më i madhi që kemi parë ndonjëherë dhe kurrë nuk ka ndodhur diçka e tillë. Zakonisht ata mbajnë distancën e tyre. Madje askush nuk e di se ata janë atje, por qëllimet e këtij këtij aligatori ishin ndryshe”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Aligatori ishte 11 metra dhe shtatë inç i gjatë dhe peshonte afër 272 kg, tha Grande.

Ndërkohë që babai hyri shpejt në gardhin e shtëpisë së tij, aligatori u tërhoq dhe u kthye pas. Kjo zgjati për të paktën 20 ose 30 minuta.

Familjarët thirrën punojnjësit e kujdesit të kafshëve, ku e zhvendosën në Gator Contry.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...