E mërkurë, 29 Mars, 2023

Babai hero, shikoni si e shpëton vajzën nga lëndimi në plazh

- Advertisement1-

Instinkti prindëror.


Babai dhe vajza rrëshqitën në algat që mbuluan tokën dhe më pas babai kapi vajzën e tij me reagimin e tij të shpejtë përpara se ajo të arrinte të lëndohej.

- Advertisement -

Videoja mblodhi më shumë se një milion shikime dhe u postua nga kanali YouTube RM Videos.

Reflekset e shpejta dhe sakrifica e këtij babai provokuan reagime të shumta pozitive në internet.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...