E shtunë, 1 Prill, 2023

Babagjyshi i Vitit të Ri imun ndaj Covid-19, mund të udhëtojë

- Advertisement1-

“Babagjyshi i Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri është imun ndaj Covid-19 dhe mund të udhëtojë për të shpërndarë dhurata fëmijëve në mbarë botën”.

Deklaratën e ka bërë Maria Van Kerkhove, shef e epidemiologjisë në Organizatën Botërore të Shëndetësisë, citojnë mediat ndërkombëtare.

- Advertisement -

“Unë e kuptoj shqetësimin për Santa Clausin sepse ai është në moshë të madhe, por mund t’ju them se Santa Claus është imun ndaj këtij virusi. Ne patëm një bisedë të shkurtër me të dhe ai është shumë mirë.

Ata janë shumë të zënë tani, por është imun.

Ne kemi dëgjuar nga një numër udhëheqësish në të gjithë botën që na kanë thënë se ata kanë kufizuar, ose relaksuar, masat e karantinës për Santa për të hyrë në hapësirën ajrore, kështu që ai do të jetë në gjendje t’u japë dhurata fëmijëve”.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...