E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Babagjyshi” i mitur: 7 vjeçari shpenzon kursimet për dhurata për të izoluarit me Covid-19

- Advertisement1-

Një djalosh 7-vjeçar nga Maryland në SHBA, shpërndau pako për të moshuarit e izoluar nga koronavirusi.

Djaloshi i cili quhet Cavanaugh Bell shpenzoi të gjitha kursimet e tij prej 600 dollarësh për të blerë dhe shpërndarë pako për të moshuarit e karantinuar nga koronavirusi.

- Advertisement -

Misioni im është të ndihmoj njerëzit dhe t’u them atyre se unë jam këtu për ata“, u shpreh i mituri.

Me dashuri ne mund ta kalojmë këtë së bashku, dhe mund ta bëjmë botën një vend më të mirë për të jetuar“, tha Bell për CNN.

Djaloshi shpenzoi kursimet për ti blerë pako me dhurata të moshuarve.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...