E mërkurë, 29 Mars, 2023

Autobusi ngec në borë, shikoni si e nxjerr Golf 3

- Advertisement1-

Të reshurat e mëdha të borës ia kanë vështirësuar qarkullimin e lirë shoferëve të veturave në periferi të Shtutgartit, por shoferi i një veture të tipit Volkswagen Golf III ka arritur të fitojë epitetin e heroit të ditës.


Një autobus që kishte ngecur në borë, nuk po mundte assesi të lëvizte. Por aty befasisht u shfaq një Golf III i cili ndërroi rrjedhën e “lojës”.

- Advertisement -

 

Po të bëhet fjalë për golf të rëndomtë që bën tërheqje me rrotat e para, zor se do të kishte sukses – por bëhet fjalë për versionin që bën tërheqje me të katër rrotat, transmeton telegrafi.

Vetura që prodhon 90 kuaj-fuqi dhe bën tërheqje me të katër rrotat, ka dëshmuar se është tejet e fuqishme – e tërheq autobusin gjigant sikur të ishte i punuar nga letra, dhe atë në një terren pothuajse malor dhe të mbuluar nga bora.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...