E diel, 4 Dhjetor, 2022

Autobusi me fëmijë përplaset me kamionin, të paktën katër persona kanë ndërruar jetë

Të paktën persona kanë humbur jetën dhe nëntë të tjerë janë lënduar, si pasojë e një aksidenti në Kinë.

Raportohet se në aksident është përfshirë një minibus që po transportonte fëmijët e kopshtit dhe një kamion. Ngjarja thuhet se ka ndodhur në qytetin Yuzhou në provincën Henan.
Në pamjet e publikuara, shihen njolla gjaku ngado, si edhe persona me plagë të konsiderueshme në trup.

- Advertisement -

Ende nuk dihen shkaqet kryesore të këtij aksidenti, por policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur dinamikën e plotë të saj.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi...

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...