E enjte, 22 Prill, 2021

Kids Kosova

Çrregullimet e të ngrënit gjatë shtatzënisë, me këto ndërlikime mund të përballet foshnja juaj

Çrregullimet në të ngrënë, si anoreksia dhe bulimia mund të ndikojnë negativisht në aftësinë tuaj për të ngelur shtatzënë. Një studim bëri të ditur se...

Peshku gjigant ia ha dorën peshkatarit

Një peshkatar është befasuar për të keq nga një peshk. Derisa ishte pranë ujit, pa pritur një peshk gjigant ia kap dorën dhe nuk ia...

Erjola Shahini, 9-vjeçarja nga Fushë Kosova zë vendin e parë në gjimnastikë në nivel të Kosovës

Erijola Shahini 9-vjeçarja nga Fushë Kosova ka zënë vendin e parë në garën e gjimnastikës në disiplinën tra. Në këtë garë morën pjesë garues nga...

Kujdes, mishi i kuq rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Shkencëtarët britanikë e kanë lidhur konsumimin e çfarëdo forme të mishit të kuq siç janë bifteku, mishi i qengjit apo mishi i derrit, me...

Spektakël në qiell, momenti kur digjet meteori

Qindra njerëz kanë qenë dëshmitarë të një prej ngjarjeve më të mëdha të djegies së meteorëve në SHBA për këtë vit. Mbi 250 persona kanë...

10 gënjeshtrat që çdo nënë ia thotë fëmijës së saj

Prindërit janë gjithmonë burimi kryesor i informacionit për një fëmijë, por jo gjithmonë janë burimi më i besueshëm. Ne do t’ju sjellim një listë me...

Prindërit pyesin nëse fëmijët duhet vaksinuar kundër COVID-19 – ekspertët japin shpjegimet

Tristen Sweeten, një infermiere 34-vjeçare në Utah, shpreson që tre fëmijët e saj të marrin vaksinën Moderna kundër COVID-19 përmes provës klinike pediatrike. “Sa më...

Bie numri i lindjeve, tri gra shtatzëna me COVID-19 po trajtohen në Gjinekologji

Në Klinikën e Gjinekologjisë në tre mujorin e parë të vitit 2021 ka pasur gjithsej 1 929 lindje, ku prej tyre 699 kanë përfunduar...

7 shenja që keni rritur një fëmijë të llastuar (Dhe si ta rregulloni)

Ekspertët thonë se është e mundur që prindërit të “çllastojnë” një fëmijë, por vetëm nëse ata vendosin kufij dhe u përmbahen atyre – po,...

Fati i një vajze përcaktohet nga marrëdhënia që ka me babanë e saj

Mos harroni, një vajzë ka nevojë për dashurinë e babait të saj, jo më pak se nëna e saj. Varet nga shembulli juaj atëror si...

Rregulli i tre sekondave që do të transformojë fytyrën tuaj

Ju do të mendoni përse, më poshtë keni të gjitha arsyet. Produktet koreane të bukurisë mund t’i gjeni në raftet e dyqaneve në të gjithë...

5 mënyra të lehta për ta ndihmuar fëmijën tuaj të mëohet të ushqehet shëndetshëm

Fëmijët janë aktiv dhe shumë kurioz prandaj mos u çudisni kur ideja se do të ulen në tavolinë e të qëndrojnë qetë ti duket...

Recent Stories