E mërkurë, 23 Qershor, 2021

Kids Kosova

Mami Nora dhe babi Roberti u bënë bashkë e shkak për këtë u bë një sukses i Renee-s!

Robert Berisha dhe Nora Istefi prej kohësh jetojnë të ndarë nga njëri-tjetri, por kur vjen puna tek Renee ata bashkohen. Sa herë që flitet për...

Rihapet Disneyland në Paris, por Mickey Mouse nuk do t’ju përqafojë

Parku i njohur për fëmijë “Disneyland Paris” u hap për vizitorët këtë të enjte, pasi ishte i mbyllur për gati 8 muaj. Anëtarët e veshur...

Gjendet gjallë 3-vjeçari që kishte 24 orë i vetëm në gomone në mes të liqenit

Një djalë i vogël 3 vjeç ka mbijetuar për mrekulli në një gomone në mes të liqenit për gati një ditë, pasi prindërit e...

Si të paraqiteni më e mençur sesa që jeni në të vërtetë?

Disa njerëz janë më të mençur se të tjerët. Por, kjo nuk do të thotë se askush nuk mund të duket më inteligjent sesa...

Përse fëmijët kanë nevojë t’i lëpijnë gjërat që u ndodhen pranë dhe si t’ua hiqni atë shprehi?

Jemi të sigurt që dhe ju u thoni çdo ditë “Jo”, “Mos”, “Nxirreni nga goja”… Në përgjithësi, fëmijët e vegjël kanë natyrë kureshtare. Lëpirja e...

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i pari në Ballkan

Kosova është radhitur e nënta sa i përket bujarisë në gjithë botën. Charites Aid Fondation është organizata ndërkombëtare e cila mat nivelin e bamirësisë në...

Moderatores shqiptare i bën edhe kjo vaki në plazh, dhija ia “prish” rehatin në plazh

Moderatores shqiptare, Alketa Vejsiu i ka bërë vaki diçka e pazakontë deri sa ishte në plazh. Disa dhija i kanë bërë një vizitë çadrës ku...

Fermerit në Strellc të Deçanit ujku ia mbyt 12 dele / VIDEO

Mëngjesi i së enjtes ka qenë i vështirë për fermerin Ramë Mujaj nga Strellci i Epërm i Deçanit. Kur është zgjuar nuk e ka parë...

Ndihma e baballarëve në rritjen e fëmijëve i ndihmon ata të bëhen të rritur të sigurt dhe pa komplekse

Baballarët e sotëm gjithmonë e më shumë po marrin e po bëhen pjesë e rritjes së fëmijëve njësoj me nënat. Ky hap është shumë emancipues...

Çfarë tregon shenja e horoskopit për karakterin e fëmijës suaj

Raporti prind-fëmijë është një ndër lidhjet më të bukura dhe më të komplikuara që mund të ekzistojnë. Shumë prindër mendojnë se i njohin fëmijët e...

Pyetja më e shpeshtë e nënave: Në cilin muaj të jetës duhet ta çoj beben në plazh?

Mund të shkoj në plazh me fëmijën tim? Kjo është një nga pyetjet që nënat i bëjnë më shpesh vetes pasi kanë sjellë në...

Një nënë në Angli thotë se u prek shumë nga një letër që një e panjohur i la në veturë

Një nënë ka ndarë një shënim tërheqës që një grua la në makinën e saj duke thënë se i solli lot në sy. Sipas mediave...

Recent Stories