E shtunë, 28 Nëntor, 2020

Kids Kosova

Horoskopi i hershëm për vitin 2021

Dashi        Viti 2021 ka të ngjarë të fillojë me nota shumë pozitive. Gradualisht, marrëdhëniet me miqtë dhe bashkëpunëtorët do të përmirësohen. Rreth...

A ftohesh në të vërtetë nga ndryshimet e motit? Mëso çfarë po i ndodh trupit në këtë kohë

Ndryshimi i stinëve shoqërohet me viroza, të cilat ne shpesh i quajmë sezonale. Por, edhe pse disa njerëz preken gjatë ndryshimit të stinëve, në fakt...

Atmosferë festive, parada e Babagjyshëve në Korçë / VIDEO

Parada e Babagjyshëve, një traditë 10-vjeçare e qytetit të Korçës ka mbledhur dhjetëra fëmijë, të cilët në mënyrë simbolike kanë shëtitur në rrugët e...

Ky vogëlush refugjat sot është rritur dhe sot është shpresa e gjithë botës

Ugur Sahin emigroi me familjen e tij, nga Turqia në Gjermani, kur ishte vetëm 4 vjeç, spas mediave turke.   Tashmë ai është partneri themelues...

Fotoja që bëri xhiron e rrjetit: Vajza qëndron me orë mes të ftohtit mbi makinë, për të parë nënën në spital

Një foto e ndarë së fundmi në rrjetet sociale, bëri xhiron anembanë botës, për shkak të historisë së saj. Vajza ka ndenjur me orë të...

Obamat, familje kopertinash, ish-presidenti rrëfen jetën e të bijave

Të rritesh në sytë e të gjithë botës, në Shtëpinë e Bardhë, e rrethuar nga shërbimet sekrete, nuk është aspak e lehtë. As për vajzat...

Kjo është loja që largon fëmijët nga telefonat

Një shpikës bullgar ka krijuar një lojë të re, që ka për qëllim largimin e fëmijëve nga telefonat e mençur, si dhe për përdorim...

Flet Ajlin Alfredaj nga Tropoja: Si është të rritësh 7 fëmijë dhe të bësh karrierë në politikë

Intervistoi: Donat Maloku Është nënë e 7 fëmijëve por kjo nuk e ka penguar të kryejë dy fakultete dhe më pas të merret intesivisht me...

Dy pyetje që nuk duhet t’ia bëni fëmijës pasi ta merrni nga kopshti

Ka shumë mënyra se si ta bëni cilësore kohën pas kopshtit, për fëmijën tuaj. Pediatrja Lira Gjika këtë herë i drejton këshillat e saj...

Historia e 14-vjeçares që u ngrit për të ecur pak orë pas operacionit të vështirë

Aishe Zogu është një 14-vjeçare, e cila vuante nga skolioza dhe pasi iu nënshtrua një operacioni prej 5 ore, tani është në gjendje shumë...

Si është ajo si vjehrrë? Valbona Selimllari flet për marrëdhënien me të dashurën e djalit

Valbona Selimllari erdhi shumë ndryshe sot në emisionin “N’fermë”. Veçse u përshtat me ambientin ‘country’ në veshje, Valbonën e pamë edhe të drejtojë zetorin dhe...

6 mënyra të thjeshta si të rrisni vetkonrrollin dhe durimin

Merrni një hapësirë ​​emocionale Kur jeni afër një situate, mund të jetë e vështirë të fitoni njohuri nga ajo në një mënyrë plotësisht racionale. Nga...

Recent Stories

Mënyra si ju e mbani filxhanin, tregon shumë për personin që ju jeni

Mënyra si ju e mbani filxhanin, thotë më shumë nga sa ju e imagjinoni për personalitetin tuaj! Ju si e mbani filxhanin? Disa detaje...

Çfarë duhet të hajë një grua për mëngjes

Justifikimet më të përhapura përse njerëzit heqin dorë nga mëngjesi janë: nuk kanë uri nuk ua përballon stomaku nuk kanë kohë. Kjo e fundit, sipas ekspertëve, është arsyeja...

Studimi i ri: A janë efektive maskat kundër Covid-19?

Maskat e fytyrës cilësohen gjerësisht nga ekspertët e sëmundjeve infektive si një shtresë kryesore e mbrojtjes kundër përhapjes së SARS-CoV-2, virusi që shkakton Covid-19....

4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera

Këro 4 simptoma të kancerit të gjirit që mund të ngatërrohen me sëmundje të tjera, ja pse s’duhet t’i injoroni. Statistikisht, kanceri i gjirit prek...

Ky truk i vogël në shampon tuaj është ideal për yndyrën e flokëve

Yndyra e flokëve nuk po ju lë të qetë? Ky truk i vogël në shampon tuaj është ideal për këtë problem. Flokët me yndyrë dhe...