E premte, 5 Mars, 2021

Kids Kosova

Nëna – Ja si të largoheni nga foshnja kur ajo më në fund bie në gjumë / VIDEO

Çdo prind e di se sa do të thotë për të kur foshnja më në fund fle gjumë, por si të largohet pa e...

Nëse mund ta zgjidhni këtë problem matematikor, inteligjenca juaj është në një nivel të lakmueshëm

Kjo enigmë është pak më e vështirë. Nuk është çështje gjetja e disa detajeve të fshehura, por duhet të testoni mendjen tuaj. A keni vullnet...

Nausika Hoxha: Rëndësia dhe fuqizimi i rolit të psikologut në shkolla, përkitazi me periudhen gjatë dhe pas pandemisë

Këndvështrimi nga psikologia Nausika Hoxha: Rëndësia dhe fuqizimi i rolit të psikologut në shkolla, përkitazi me periudhen gjatë dhe pas pandemisë. Roli i Psikologut është...

Nesa Krasniqi, kosovarja nga Drenasi e publikon librin e parë në gjuhën gjermane

Nesa Krasniqi e lindur në Bitigheim-Bissingen të Gjermanisë, me prejardhje nga Negroci, komuna e Drenasit, fillet e para në fushën e Kulturës dhe Arteve...

Vajza 13-muajshe nuhati këmbët e babait, reagimi i saj epik

Vajza Luna është 13 muajshe dhe vendosi të zbulojë se si i nuhasin këmbët e babait. Ajo iu afrua babait dhe nuhati, por aroma nuk...

Djaloshi 8-vjeçar bëhet lojtar profesionist i Fortnite – për fillim, fiton një kontratë prej 33 mijë dollarësh

Amerikani Joseph Deen u punësua në dhjetor të vitit 2020 nga një ekip i Kalifornisë: ‘Mendova shumë për të qenë një lojtar profesionist, por...

Kinezi me precizitet të paparë, godet me llastik pikën e ujit që rrjedh nga shishja

Një burrë nga Kina është bërë hit në internet për shkak të një veçorie që ai e ka – precizitetin. Video të ndryshme të publikuara...

50 pyetjet më të zakonshme gjatë një interviste pune

Kur bëhet fjalë për procesin e intervistës, kërkimi i informacionit dhe përgatitja shpesh vendosin nëse ju e kaloni fazën e parë të procesit të...

Ç’mrekulli: 2-vjeçarja shpëton mrekullisht, por shikoni si u rrëzua nga kati i 12-të

Një vajzë 2-vjeçare nga Vietnami i mbijetoi një rënie nga kati i 12-të këtë fundjavë, falë një njeriu guximtar, i cili e priti atë...

Zakonet më të çuditshme të shtatzënisë nëpër botë…

Ekziston një thënie që pretendon se nëse një grua shtatzënë nuk plotëson dëshirën e saj për ushqim, fëmija do të lindë me një shenjë...

Nihuni me 10 femrat më të pasura në botë 2021

Gratë më të pasura në botë erdhën në pasurinë e tyre në mënyra të ndryshme; disa u martuan me familjet më të pasura, të...

Daorsa së shpejti duet me Elenan – do jetë një super këngë

Ditë më parë Daorsa Sopa, artistja nga Ferizaj paralajmerojë në mënyrë interesante projektin e ri që do e sjell së shpejti në rrjetet e...

Recent Stories