E enjte, 22 Prill, 2021

Kids Kosova

“Alien” në kopshte, ja si do ti mirëpresin edukatoret të vegjlit, nënat “shpërthejnë” në rrjetet sociale

Nuk ishte një fundjavë e qetë për nënat milaneze të cilat, të cilat përmes një postimi në Facebook nga Bashkia e Milanos që njoftonte...

Lind fëmija i parë në botë nga mitra e transplantuar

Trajtimi 3-mujor me një kujdes intensiv mjekësor i një të porsalinduri nga një mitër e transplantuar ka përfunduar. Ky është lajmi i mirë që...

Sa dashuri, sërfisti 4 vjeçar lundron mbi vale pa asnjë ndihmë

Një djalë katër-vjeçar ka mësuar të lundrojë mbi valë pa ndihmën e askujt, me ‘surfboard-in’ e tij. Ai ka habitur prindërit duke qëndruar vetë mbi...

19 emra për beba që kanë kuptimin “Dashuri”

Por përse nuk i vendosni fëmijës suaj një emër që do të tregojë atë, nga e cila nisi e gjithë jeta? Më poshtë ju tregojmë...

Flet Gresa Behluli: Në Kosovë po promovohen anti-vlerat, sfiduese që femrat të arrijnë sukses në art

 Intervistoi: Donat Maloku Emri i saj në trevat shqiptare është i njohur si një këngëtare e suksesshme dhe kjo falë zërit që ka. Përveç muzikës...

10 rracat më të mira të qenve për shtëpi, që mund t’i lini pa frikë pranë fëmijëve

Nëse doni të përmirësoni shëndetin tuaj psikologjik dhe emocional merrni një qen. Ky është përfundimi më i fundit i një studimi në Britaninë e...

E futi foshnjën e porsalindur në qese ushqimesh, policia dënon nënën

Në Ukrainë një nënë kishte futur foshnjën e saj të porsalindur në një qese ushqimesh gjatë një shëtitje që ajo po bënte me të. Gruaja...

Mahnitëse: Sytë e këtyre fëmijëve shkëlqejnë si gurë të çmuar (Foto)

Nuk është hera e parë që fotografi turk,Abdullah Aydemir, mahnitë me artin e tij përmes fotografisë, shkruan KultPlus. Kësaj radhe, ai u bë lajm në...

Test personaliteti: cila nga këto gra mban në dorë fëmijën e një tjetre?

Për të gjetur përgjigjen, duhet të zgjidhni gruan që mendoni se mban fëmijën e një personi tjetër. Lëreni intuitën tuaj të zgjedhë për ju...

9 këshilla të vlefshme nga Anna Wintour!

Bizneset e suksesshme mund të variojnë nga produktet dhe shërbimet që ato ofrojnë, por çelësi i suksesit të tyre varet kryesisht nga një element...

Ekspertët e modës kanë vendosur: Kjo do të jetë ngjyra kryesore e sezonit të vjeshtës

Kjo nuancë u rri shkëlqyeshëm të gjithave. Ngjyra bezhë është bërë shumë aktuale gjatë vitit të kaluar, ndërkaq popullariteti nuk do t’i humbë as gjatë...

Dita e parë e kopshtit, moderatorja e njohur ndan ‘problemin’ që përjeton me të birin

Data 3 shtator, e hëna e parë e këtij muaji ka përkuar me hapjen e kopshteve dhe çerdheve për më të vegjëlit. Julka Gramo, moderatorja...

Recent Stories