E diel, 19 Shtator, 2021

Kids Kosova

Historia e Gerit, vogëlushi merr përgjigjen përfundimtare nga mjekët

Pasditen e djeshme në ekranin e Top Channel është transmetuar episodi i dytë i emisionit më të dashur për ju “Më thuaj një dëshirë”. Rikujtojmë...

SBASHK-u kundër që të ketë sërish shtyrje të mësimit

Kanë mbetur pothuajse edhe 10 ditë deri ne fillimin e vitit të ri shkollor, e për këtë gjë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të...

Zakonet 5 minutëshe për një ditë më të lumtur

Rregullimi i krevatit Ndërsa shumë njerëz mendojnë se është një nënvlerësim, rregullimi i shtratit tuaj në mëngjes ju jep një ndjenjë të arritjes në fillim...

3 zakone që ndikojnë pozitivisht tek fëmija gjatë rritjes

Nëse je prind, me shumë mundësi e di sa të rëndësishme janë vitet e para të jetës për fëmijën. Gjatë këtyre viteve keni mundësinë për...

101 vjeçarja që nuk e ka në plan të dal në pension, vazhdon ende të punojë

Max Oliver punon ende në barkën e tij të arragostave edhe pse është në moshën 78 vjeçare. Por nëse mendoni se kjo është e...

E dhimbshme: Punonjësi i familjes hedh djalin 4-vjeçar nga ballkoni, i vogli ndërron jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Napoli, Itali, ku një 4-vjeçar ndërroi jetë pas rënies nga ballkoni, në 20 metra lartësi. Fillimisht u mendua...

Drama e një nëne: Gjyshërit më morën fëmijët para një viti nuk pranojnë t’i kthejnë

Për çfarë nevojiten gjithë këto vendime gjykatash , kur në fund të ditës një nenë nuk përqafon dot fëmijët? Kur flet gjykata të gjithë duhet...

Lot dhe dhimbje në familjen e 11 vjeçarit: I lutemi Zotit që Klodi të bëhet mirë!

Në vizitën që Fjoralba ka bërë në shtëpinë e tyre, familjarët tregojnë në pikëllim momentin e tmerrshëm kur morën vesh lajmin si dhe shpresën...

Flutura Mazreku nga Rahoveci që punon në Qeverinë e Kanadasë: Vajzat dhe gratë në Kosovë të luftojnë për ëndrrat e tyre, të mbështetin njëra-tjetrën

Është një nga vajzat shembull se si arrihet suksesi jashtë vendlindjes. Në vitin 2006 u zhvendos për të jetuar në Kanada ku u shkollua...

INTERVISTË| Flutura Mazreku, vajza nga Kosova që punon në Qeverinë e Kanadasë: Jam e gatshme të kontriboj në zhvillimin e shtetit tim

Është një nga vajzat shembull se si arrihet suksesi jashtë vendlindjes. Në vitin 2006 u zhvendos për të jetuar në Kanada ku u shkollua...

Video e ditës: Arusha iu merr topin fëmijëve për të luajtur me këlyshin

Dy arinj të egër janë filmuar rastësisht nga banorët e një fshati në Indi ndërsa luajnë me një top që e rrëmbyen nga fëmijët. Arusha...

Pamje të dhimbshme nga spitali: 4-vjeçari me një kostum mbrojtës shkon në izolim shkaku i infektimit me COVID-19

I mbuluar nga koka deri te këmbët me një kostum të bardhë mbrojtës, një fëmijë i vogël që mbante një çantë shpine sa gjysma...

Recent Stories