E shtunë, 1 Tetor, 2022

Atmosferë festive, parada e Babagjyshëve në Korçë / VIDEO

- Advertisement -

Parada e Babagjyshëve, një traditë 10-vjeçare e qytetit të Korçës ka mbledhur dhjetëra fëmijë, të cilët në mënyrë simbolike kanë shëtitur në rrugët e qytetit duke e bërë më të prekshme atmosferën festive të këtyre ditëve.

Së bashku me babagjyshët fëmijë e të rritur kanë shpërndarë çokollata dhe karamele për të rriturit duke sjellë një atmosferë të gëzueshme të shoqëruar edhe me një koncert festiv.

- Advertisement -

Marshimi i babagjyshëve ka nisur përgjatë pedonales dhe ka vijuar drejt katedrales së qytetit.

Qyteti i Korçës mbetet destinacioni i përzgjedhur për trusitët vendas dhe të huaj në ditët e fundit të vitit.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...