E premte, 7 Tetor, 2022

Artistja nga Kosova, Doruntina Kastrati, prezanton ekspozitën e saj të parë në Gjermani

Artistja nga Kosova, Doruntina Kastrati, prezanton ekspozitën e saj të parë solo në Gjermani, të titulluar HERE (AIR CARRIES POISON BUT YET WE BREATHE), transmeton albinfo.ch.

Në këtë ekspozitë Doruntina prezanton një video të titulluar HERE, të filmuar nëpër zona të ndryshme ndërtimi dhe autostrada në Kosovë. Ekspozita përfshin edhe skulptura të bëra nga 3D, të krijuara sipas trupave të punëtorëve të lënduar, duke i zbuluar pjesët e lënduara gjatë aksidenteve në vendin e punës.

- Advertisement -

Expozita në Galerinë ChertLüdde do të jetë e hapur nga 30 prill deri më 26 qershor 2021.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori nga Drenasi i jashtëzakonshëm, nxjerr në pah talentin për pikturë të personave me aftësi të veçanta

Piktori nga Drenasi, Nazmi Heta po bënë një punë të madhe në Shoqatën Handikos...

Komuna e Drenasit shpall 10 vende të lira për mësimdhënës (Konkursi)

omuna e Drenasit ka shpall konkurs për pranimin e 10 mësimdhënësve të rinj. Konkursi është...

Berat Buzhala: Të japë dorëheqje Arbërie Nagavci

Gazetari Berat Buzhala ka thënë se nga Qeveria duhet të japin dorëheqje edhe ministrja...

Dokument: Ky është kallëzimi penal kundër ministrit Murati për pagat e mësuesve

Deputeti i PDK-së, njëherësh shefi i GP të kësaj partie, Abelard Tahiri, ka bërë...