E martë, 31 Janar, 2023

Arrestohet arsimtari 64-vjeçar që dyshohet se ngacmoi nxënësen 13-vjeçare

- Advertisement -

Një mësimdhënës i shkollës fillore “Lidhja e Pejës” në fshatin Novosellë të Pejës u arrestua sot nga Policia, pasi dyshohet se ka sulmuar seksualisht një nxënëse.

Ai u prangos pas denoncimit të prindërve të viktimës, të cilët po pretendojnë se vajza e tyre u përballë me sulm seksual nga arsimtari, raporton Gazeta Sinjali.

- Advertisement -

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për arsimtarin e Adem Mustafaj, 64-vjeçar, i cili jep lëndën e Biologjisë në këtë shkollë.

Nxënësja që po dyshohet se u sulmua seksualisht nga arsimtari, siç mëson Sinjali është e moshës 13vjeçare.

Lidhur me rastin, tashmë janë intervistuar prindërit e viktimës dhe disa dëshmitarë, që kanë dhënë deklarata se çfarë ndodhi në këtë shkollë, ndërkohë që i dyshuari është ndaluar për 48 orë.

- Advertisement -

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...