E enjte, 9 Shkurt, 2023

Armela Shane, 12-vjeçarja nga Tirana – një këngëtare me të ardhme të ndritur / VIDEO

- Advertisement -

Armela Shane, 12-vjeçarja nga Tirana është këngëtarja e re që do ta prezantojmë sot në Kids of Kosova.


Që e vogël ka pasur dëshirë të këndoj, aktroj e kërcej baletin, çka ka filluar që në moshën 4-vjeçare.

- Advertisement -

Më pas ka zbuluar se ka talent për të kënduar dhe kështu në moshën 8-vjeçare filloi kursin e muzikës në QKKF me profesor Agim Rrezen.

 

Më poshtë çmimet e fituara:

- Advertisement -

Certifikatë e parë ka marrë në vitin 2016 si recituesja dhe balerina më e mirë në festën e 1-Qershorit
Më pas ka marrë pjesë në aktivitete të ndryshme ku jam pajisur me certifikata të tjera si:
•Miku i vogel i librit
•Pjesëmarrje në Festivalin e Zërave të Rinj Edicioni 20
•Performancë e shkëlqyer në klasike e moderne
•Tirana International Puppet Festival
•Pjesëmarrjen në ekspozitën “Trashgimia Kulturore” në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Trashëgimisë Kulturore
•Pjesëmarrje në Aktivitetin Kulturor “Festojmë 1 Qershorin”
•Në aktivitetin “Ngjyrat e Nentorit”
•Pjesëmarrje me nivelin më të lartë të interpretimit të fjalës artistike në Aktivitetin ”Tetori, Muaj i Artë i Letërsisë”.
Në 2021-in do të ketë edhe më shumë aktivitete të bukura?

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Fadil Curri: Dy ngjarjet që nuk do t’i harrojë kurrë si mësimdhënës

Nga Albanian Kids Education Nuk i kanë mbetur as dy vite deri në pensionim. Por...

INTERVISTË| Agim Agushi: Karriera ime si mësimdhënës dhe rekordet që synoj t’i arrijë në zhonglim me top

Nga Albanian Kids Education Një profesor i dalluar i matematikës dhe një rekordmeni i Guinness...

INTERVISTË| Drejtori i shkollës private të Mjekësisë “Imperium”, Egzon Ratkoceri: Prioriteti ynë, shkollimi cilësor dhe punësimi i nxënësve me rezultate të mira

Nga Albanian Kids Education Secili prind dëshiron më të mirën për fëmijët e tyre, por...

INTERVISTË| Besianë Musmurati: Procesi i zgjedhjes së drejtorëve e zv.drejtorëve të shkollave në Prishtinë 100% transparent

Nga Albanian Kids Education Rekrutimi i mësimdhënësve, drejtorëve e zv.drejtorëve të shkollave në Kosovë çdo...