E diel, 5 Shkurt, 2023

“Armë zjarri, thika, boksa hekuri”, vjen një mesazh për drejtorët e shkollave

- Advertisement -

Policia e Kosovës sot në disa shkollave të Ferizajt ka konfiskuar armë zjarri, boksa metali e 40 thika.

Kjo ka ngjallur reagime të mëdha.

- Advertisement -

Është edhe deputetja Tinka Kurti, që ka kërkuar nga drejtorët e shkollave të ofrojnë siguri më të madhe.

Postimi i saj në FB:

Të gjitha këto u gjetën sot në shkolla të Ferizajt gjatë një aksioni të Policisë. Kjo është me të vërtetë shqetësuese.

- Advertisement -

Përgëzoj punën e policisë dhe ftoj drejtorët e shkollave të jenë më të rreptë në lidhje me sigurinė e shkollave.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Shkencëtari nga Deçani sjell një vizion të ri shkencor në Fizikë

Shkencëtari nga Deçani, Naim Krasniqi me punë dhe banim në Francë, ka botuar librin...

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...