E martë, 31 Janar, 2023

Arbërie Nagavci iu uron suksese maturantëve në provim: Do të keni mbështetje të pakursyer

- Advertisement -

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci iu ka uruar maturantëve suksese në provimin e maturës shtetërore që mbahet sot.

Ajo përmes një postimi në Facebook, u uroj atyre që ta finalizojnë me rezultatet më të larta provimin e maturës.

- Advertisement -

“Ju uroj shumë suksese sot, në provimin e maturës shtetërore. Keni përfunduar me sukses vitet e shkollimit, jeni përballur me sfidat që na solli pandemia dhe uroj të finalizoni me rezultatet më të larta provimin e maturës”, ka shkruar ajo.

Nagavci i siguroi maturantët se do të ketë gjithmonë mbështetje nga ministria.

“Ju siguroj se nga ana jonë do të keni gjithmonë mbështetje të pakursyer, por sot suksesi varet vetëm nga ju. Andaj, me qetësi e besim jepeni më të mirën nga vetja. Nga zemra, fat e shumë suksese të gjithëve”, shkroi tutje ajo.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...

Çfarë “befasie” po përgatit Kurti për punëtorët e sektorit publik – a do zbulohet deri në mbrëmje vlera e koeficientit?

Sot është dita e fundit e muajit janar dhe vlera monetare e koeficientit të...