E diel, 5 Shkurt, 2023

Arbërie Nagavci flet për trajnimin e mësimdhënësve

- Advertisement -

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, thotë se kanë trajnuar më shumë se 3 mijë mësimdhënës janë përfshirë në programe të ndryshme të trajnimeve.

Postimi i saj:

- Advertisement -

Përmirësimi i rezultateve, mbështetja në zhvillim profesional dhe stimulimi i mësimdhënësve të përkushtuar, është një nga aspektet e rëndësishme të angazhimit tonë.

✔️ Kemi organizuar trajnim për zbatimin e kurrikulës për 1500 mësimdhënës.

✔️ Më shumë se 3 mijë mësimdhënës janë përfshirë në programe të ndryshme të trajnimeve.

- Advertisement -

✔️ Kemi trajnuar edhe 150 anëtarë të ekipeve vlerësuese pedagogjike për përdorimin e instrumentit për vlerësimin e fëmijëve me nevoja të veçanta.

Misioni ynë i përbashkët, është e ardhmja më e mirë e fëmijëve tanë.

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...

Këshilla për të tërhequr dhe mbajtur vëmendjen e nxënësve gjatë orës mësimore

Nga Zihnie Kaçaniku Gurmani Këshilla për të tërhequr dhe mbajtur vëmendjen e nxënësve gjatë orës...