E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Amar Dobreva nga Mitrovica fiton dy çmimet e para në një festival në Beograd

- Advertisement -

Amar Dorbreva, këngëtar për fëmijë vazhdon të korr suksese edhe jashtë vendit.


Ai së fundmi ka “tronditur” Beogradin, ku ka përfaqësuar në mënyrën më të mirë të mundshme edhe Kosovën, pasi ka fituar dy çmime.

- Advertisement -

Amari ka fituar dy çmimet e para në një festival Internacional që është mbajtur në Beograd dhe është i vetmi shqiptar që ka mbërri të kualifikohet në finale dhe i ka marrë dy vendet e para.

 

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...