E premte, 7 Tetor, 2022

“Alien” në kopshte, ja si do ti mirëpresin edukatoret të vegjlit, nënat “shpërthejnë” në rrjetet sociale

Nuk ishte një fundjavë e qetë për nënat milaneze të cilat, të cilat përmes një postimi në Facebook nga Bashkia e Milanos që njoftonte rihapjen e parashkolloreve për fëmijët e tyre për 7 shtator, bënë një zbulim të hidhur.

Një edukatore postoi në komente foton e uniformës së tyre të re, dhe protesta e prindërve shpërtheu menjëherë në rrjete sociale.

- Advertisement -

Në foto mund të shihni një prej edukatoreve që do të mirëpresë të vegjlit në kthimin e tyre në klasë dhe mbishkrimi që shoqëron foton, midis sarkazmës dhe denoncimit, shkruante.

“Ne arsimtarët do të prezantohemi në këtë mënyrë me fëmijët dy vjeçarë që nuk na kanë parë për 6 muaj: me fustane plastike (model figurash për humbje peshe). As infermierët nuk janë të tillë. E turpshme, unë kurrë nuk kam provuar një organizim kaq të ulët në 22 vjet shërbim “.

Komentet e zjarrta të nënave kundër Bashkisë nuk vonuan.

- Advertisement -

” As në spital operatorët nuk trajtohen kështu, madje as në pediatri. Kjo uniformë është e papranueshme. Djali im do të ikë pas dy minutash.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori nga Drenasi i jashtëzakonshëm, nxjerr në pah talentin për pikturë të personave me aftësi të veçanta

Piktori nga Drenasi, Nazmi Heta po bënë një punë të madhe në Shoqatën Handikos...

Komuna e Drenasit shpall 10 vende të lira për mësimdhënës (Konkursi)

omuna e Drenasit ka shpall konkurs për pranimin e 10 mësimdhënësve të rinj. Konkursi është...

Berat Buzhala: Të japë dorëheqje Arbërie Nagavci

Gazetari Berat Buzhala ka thënë se nga Qeveria duhet të japin dorëheqje edhe ministrja...

Dokument: Ky është kallëzimi penal kundër ministrit Murati për pagat e mësuesve

Deputeti i PDK-së, njëherësh shefi i GP të kësaj partie, Abelard Tahiri, ka bërë...