E martë, 31 Janar, 2023

Aktori Fatmir Spahiu: Të anulohet Testi i Arritshmërisë, kanë vjedh – kish pas grupe deri në 4000 veta në Viber

- Advertisement -

24 mijë nxënës të klasëve të nënta që iu nënshtruan Testit të Arritshmërisë, vetëm 50.75 për qind e tyre kanë arritur që ta kalojnë këtë test.

Ndaj këtyre rezultateve ka reaguar aktori, Fatmir Spahiu duke i bërë thirrje Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë e Inovacionit (MAShTI) që ta anulojë këtë test.

- Advertisement -

Kjo thirrje vie për shkak që siç shkruan ai, kopjimeve që pati gjatë kohës së provimit.

Postimi i plotë i Spahiut:

Nije more Ministrine e Arsimit tu i publiku rezultatet e testit te arritshmerise e tu i trajtu si solide.

- Advertisement -

Kaaaaneeee vjedh o ju. Shuuumica. Heeeeej… mossssni more se keq eshte. Heret eshte per me u bo dallavergji… leni bile deri ne 18 vjet le te jetojne ndershem dhe pa hile. Jane te vogel per me e mesu dallaverin e mashtrimin.

Dmth kish pas grupe deri ne 4000 veta ne viber. Antare te grupit; nxenesit, prinderit, arsimtaret, etj.

Nuk po gjeneralizoj por 4000 vetem nje grup, shume eshte, e le ma organizimet individuale.

- Advertisement -

Anulone testin dhe rezultatet e tij, kthene me tema te diplomes qysh e kemi pas para 23 vjete. Hala e di temen e diplomes dhe flas per to. Mosnii more se per bese keq eshte. Me kajte me lot deri per vit te ri, me prit 12:00 gezueshem dhe prap nga 1 Janari me vazhdu vajin.

Mosssni ju lutem.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...