E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Akid dhe Aiden, bebet e para në Shqipëri për vitin 2022

- Advertisement -

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Qeverinë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu bën të ditur se dy djem janë fëmijët e parë që kanë ardhur në jetë për vitin 2022.

Bebja e parë quhet Akid, dhe lindi në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, si dhe Aiden i cili lindi në maternitetin “Koço Gliozheni”.

- Advertisement -

“Mirë se erdhe AKID. Fëmija i parë i vitit 2022 është djalë, që lindi shëndosh e mirë në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’ në orën 12:00. Është djalë edhe bebi i parë që erdhi në jetë në maternitetin ‘Koço Gliozheni’, 1 minutë pas ndërrimit të viteve. Jetë të gjatë e paçi këmbën e mbarë Akid & Aiden”, u shpreh Manastirliu.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...