E hënë, 26 Shtator, 2022

Agnesa Berisha-Gagica flet për shkollën “Triola” në Ferizaj / VIDEO

- Advertisement -

Shumë prindër për shkak të angazhimeve të mëdha sot fëmijët e tyre i dërgojnë edhe në shkolla private.


Duke parë se institucionet shkollore private janë rritur ndjeshëm, media “Kids of Kosova”, ka realizuar një bisedë me drejtoreshën e shkollës private “Triola” në Ferizaj, Agnesa Berisha-Gagica.

- Advertisement -

Në këtë shkollë mësojnë më shumë fëmijët që duan të merren me muzikë dhe të mësojnë instrumentet muzikore.

Ajo tregon se nga cila moshë pranohen fëmijët në këtë shkollë dhe çfarë aktivitete zhvillohen…

 

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

INTERVISTË| Xhevahire Krasniqi, mësuesja e prekur dy herë me kancer: Si e luftova dhe ju riktheva familjes e nxënësve

Është prekur dy herë me kancer, por sot fatmirësisht gëzon shëndet të mirë dhe...

INTERVISTË| Dr.Lumnije Kqiku kosovarja e parë që preku majat e shkencës: Si e kujtoi hyrjen në librin enciklopedik më prestigjioz në botë

Është nga Gjilani por jeton në Austri nga ku nuk i ndahet shkencës e...

INTERVISTË| Zv.ministri Dukagjin Pupovci: Ligji i ri do të sjellë rritjen e pagave në arsim

Çështja e shamisë në shkolla, greva në arsim në prag të vitit të ri...

Kjo është mësuesja nga Kosova që duhet ta marrin shembull të gjithë

Është një mësuese e re, por me plotë vullnet për punë. Përveç punon jashtëzakonisht...