E mërkurë, 29 Mars, 2023

Adriana Matoshi tregon arsyen e kthimit në skenën kinematografike

- Advertisement1-

Aktorja e njohur Adriana Matoshi është njëra ndër aktoret më të suksesshme në vendit tonë.

Aktorja ka kohë që e ka lënë teatrin dhe tash iu është përkushtuar filmit, gjatë kësaj kohe ajo ka qenë pjesë e shumë filmave shqiptar që kanë pasur shumë sukses.

- Advertisement -

Filmi i fundit ku kishte marrë pjesë Adriana ishte filmi Zana, ky film pati shumë sukses dhe ishte ndër filmat më të shikueshëm shqiptar.

Ky film ishte i bazuar në ngjarje të vërtetë ku trajton temën e gjatë luftës, ku dy motra kishin humbur nënën dhe motrën e tyre.

Ndërkaq aktorja këto ditë ishte e ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, ku kishte treguar arsyen e kthimit në skenën kinematografike, duke e lënë kështu teatrin në rend të dytë.

- Advertisement -

“Si e vogël unë gjithmonë kam ëndërruar të bëhem aktore, unë kam pasur shtëpinë afër një teatri dhe gjithmonë gjersa kaloja andej thosha me vete, unë një ditë do të jem pjesë e kësaj skene.”

“Unë kam filluar karrierën si aktore teatri, por me kalimin e kohës pata rastin të luaja në shumë filma shqiptarë dhe kjo bëri që unë t’i largohem teatrit dhe të filloja të merresha me rolet e filmave të ndryshëm shqiptarë.”

“Filmi “Rikthimi” në vitin 2012 më bëri t’i kthehesha përfundimisht filmit, dhe që nga atëherë unë më shumë i përkas filmit se sa teatrit”, përfundoi aktorja e famshme, Adriana Matoshi.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...