E diel, 27 Nëntor, 2022

93 për qind e njerëzve nuk arrijnë të gjejnë germën që dallohet: A do ta gjeni ju?

Në këtë ilustrim fshihet një ndërhyrës – sa kohë ju duhet që ta dalloni?

Enigmat na detyrojnë të mendojmë jashtë suazave të zakonshme dhe në zgjidhjen e tyre gjithmonë është e nevojshme të kemi edhe një përqendrim të shkëlqyeshëm dhe shikim të mirë.

- Advertisement -

Dhe derisa disa enigma i zgjidhim në çast, disa të tjera vërtet na lodhin, transmeton Telegrafi.

Enigma në fillim të këtij teksti ka bërë një rrëmujë të vërtetë në internet, sepse 93 për qind e njerëzve të cilët kanë provuar ta zgjidhin nuk ia kanë arritur për më pak se 10 sekonda.

A do të keni ju fatin më të mirë?

- Advertisement -

E gjitha që duhet të bëni është të gjeni germën e cila dallohet nga të tjerat.

Për ta zgjidhur më lehtë këtë enigmë, përqendrohuni në pjesën e sipërme të ilustrimit.

Nëse ende nuk keni arritur ta gjeni germën e cila është e ndërfutur në këtë ilustrim, shikoni zgjidhjen në vijim.

Duket se nuk ishte aq e vështirë të gjeje shkronjën “O” në detin e shkronjave “Q”.

Sa kohë ju është dashur për ta dalluar atë? Ndajeni me ne përmes komenteve.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian...

Test: Zgjidhni një kartë dhe zbuloni se çfarë ju pret në 2023

Karta 1 Ju dëshironi shumë gjëra dhe luftoni për to. Ju keni pasur ulje-ngritjet tuaja,...

Vdes nxënësja më e moshuar në botë, historia e saj frymëzoi film

Një grua 99-vjeçare, që besohet të jetë nxënësja më e vjetër në botë e...

42 për qind e të rinjve në Kosovë konsiderohen të papërgatitur për tregun e punës

USAID ka lansuar të premten projektin për këshillat e fuqizimit të fuqisë punëtore në...