E mërkurë, 28 Shtator, 2022

9 këshilla të vlefshme nga Anna Wintour!

- Advertisement -

Bizneset e suksesshme mund të variojnë nga produktet dhe shërbimet që ato ofrojnë, por çelësi i suksesit të tyre varet kryesisht nga një element kyç i përbashkët: liderdership-i i duhur.

Në qoftë se së fundmi je ngritur në detyrë dhe je në pozicionin e liderit të një stafi punonjësish ose do të jesh CEO i një biznesi të ri dhe do të mësosh një etikë pune model, atëherë Anna Wintour (ish-editorja e revistës prestigjioze VOGUE, drejtoresha artistike e “Conde Nast media empire”, gruaja më e fuqishme në industrinë e modës dhe influencuesja në rang botëror për liderët e biznesit) ka nëntë këshilla falas për ty:

- Advertisement -

Zotëro vizionin tënd

Ndërto një vizion në të cilin të tjerët mund të besojnë. Zotëro dhe ji e qartë për vizionin tënd kur ia komunikon atë ekipit tënd. Menaxho si ta ekzekutosh me sukses atë vizion për të lëvizur kompaninë tënde në drejtimin e duhur.

Bëhu një “changemaker”

- Advertisement -

Gjatë karrierës tënde do të ketë momente vendimtare që do të të duhet të vendosësh “nëse” dhe “kur” do të bësh zgjedhje të guximshme krijuese. Duhet të dish kur t’i shkelësh rregullat dhe bëj ato të papritura, veçanërisht kur kjo do të sjellë vëmendje te marka jote.

Anna ka punuar gjithmonë shumë për t’u siguruar që Vogue të mbetet një temë integrale e diskutimit. Nëse dëshironi të jeni një udhëheqës me ndikim që lë gjurmët e tij në botë, do të duhet të bëni të njëjtën gjë në punën tuaj.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Nga Arbër Paçarizi: Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën

Nga Arbër Paçarizi: "Prindërit janë pasqyra e vetme ku fëmijët e shikojnë vetën, andaj nëse...

Pas 8 vjetësh, familja me 12 fëmijë bashkohet si dikur

Të mbledhur në studion e programit “E diela shqiptare” në Tv Klan, rubrika “Ka...