E diel, 5 Shkurt, 2023

“83 nxënës me nota 1-sh: Problemi nuk është profesori”

- Advertisement -

Nga: Hazir Buja


Problemi nuk eshte individual i profesorit, eshte kolektive dhe dhe ashtu duhet trajtuar.

- Advertisement -

Shikoni notat ne lendet tjera , ( nga ato qe u publikuan) nota me e larte eshte 4 dhe shumica jane 2 ose 3 sa per me i kalu ose ” me i heq qafe mos me pas pune me me ta.

Ehe nota 1 eshte note, dhe duhet ditur qe nuk e merr 2 pa mjaftuar dija per noten 2.

Nje mesimdhenes e ka problem te mbaj kriter dhe disipline i vetem, dhe te ndryshoj vetedijen kolektive i vetem, andaj edhe shahet, ofendohet e kryqzohet.

- Advertisement -

Eshte koha e fundit qe te zgjohemi dhe ti hapim syte.

Shkollat kane nevoje urgjente me vepru shteti ne kete drejtim te merret mision serioz per kete pune.

Uergjente ne shkolla : Petagoget, Psikologet dhe puntoret social, dhe jo te mirren me administrate por me punen qe i takon, kjo treshe te mirret me kete pune seriozishte dhe profesionalisht.

- Advertisement -

Vetem ky trekendesh profesional i jep pergjgjigje ketyre llojeve te problemeve

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ankohen studentët për kushtet në konvikte: Ka mungesë të ujit e internetit, banjot e papastërta

Mungesa e ujit të nxehtë, papastërtia në banja, mungesa e internetit të rregullt, janë...

E FUNDIT: “Do ta dërgojmë në Kushtetuese Ligjin e Pagave, nëse nuk plotësohen kërkesat për rritje të koeficientit”

Qeveria e Kosovës në fillim të kësaj jave bëri publik koeficientin në vlerë të...

22 libra që duhet të lexoni patjetër në jetë

1.“Për kë bien këmbanat” – Ernest Hemingueji Një nga veprat më të mira Heminguejit, “Për...

Këshilla për të tërhequr dhe mbajtur vëmendjen e nxënësve gjatë orës mësimore

Nga Zihnie Kaçaniku Gurmani Këshilla për të tërhequr dhe mbajtur vëmendjen e nxënësve gjatë orës...