E premte, 24 Mars, 2023

8-vjeçari i shkruan kryeministrit të Anglisë: A do vijë këtë vit Babagjyshi i Krishtlindjeve?

- Advertisement1-

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson ditën e sotme shpërndau një postim emocionues në rrjetet sociale.

Një djalë i vogël 8-vjeçar i ka dërguar atij një letër, e cila e pyet nëse do vijë këtë vit Babagjyshi i Krishtlindjeve dhe nëse vjen a duhet t’i lajë duart apo ta vendosë diku dezinfektuesin.

- Advertisement -

8-vjeçari shkruan: “I dashur Z. Johnson, Unë jam 8-vjeç dhe isha duke menduar nëse ti dhe qeveria keni menduar për këtë Krishtlindje për ardhjen e Babagjyshit. Nëse ne e vendosim dezinfektuesin pranë perdeve, a do të vijë ai? Apo i ka larë duart?! Unë e kuptoj se jeni shumë i zënë, por ju lutem a mundet që ju dhe shkencëtarët të diskutoni rreth kësaj teme?”

Kryeministri ka marrë shumë letra, por kjo e vogëlushit i quajtur Monti i ka tërhequr menjëherë vëmendjen se si fëmijët mendojnë për larjen e duarve të Babagjyshit në kohën e pandemisë dhe kanë shpresë për dhurata pavarësisht gjendjes së vështirë që edhe të vegjlit e kuptojnë. Normalisht që Johnson nuk ka ngurruar dhe i ka kthyer menjëherë përgjigje të voglit, duke i thënë se Babagjyshi do të vijë dhe do të ishte një ide e mirë nëse dezinfektuesin e duarve do ta vendoste pranë biskotave.

Ky postim ka marrë shumë komente dhe të gjithë janë emocionuar nga kjo letër kaq e bukur dhe e ndjerë njëkohësisht. Gjithashtu ka nga ata që falenderojnë Johnson që i ka kthyer vogëlushit përgjigje dhe ka marrë përsipër mbrojtjen e fëmijëve në këtë situate pandemie.

- Advertisement -

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Johnson (@borisjohnsonuk)

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm personat me koeficient të lartë të inteligjencës mund të dallojnë një shkronjë të ndryshme në foto

Zgjidhja e një iluzioni optik kërkon aftësi të mira vëzhgimi dhe një sy të...

“Ti që nuk lexon i bën të gjitha të zezat – vjedh, nuk punon, bëhesh i korruptuar”

Nga Edison Ypi Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk...

Akrepat lëvizin një orë para, me këtë datë ndërrohet ora

Ora dimërore do të jetë e pranishme deri në natën mes të dielës 26...

Mira Murati, shqiptarja që qëndron prapa revolucionit botëror

Me “ChatGPT”, OpenAI shënoi një storie suksesi të papaparë. Mira Murati 35-vjeçare, një grua...