E diel, 29 Janar, 2023

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

- Advertisement -

Të dukesh stil, nuk ka të bëjë domosdoshmërisht me ndjekjen e trendeve të fundit, veshjen e rrobave të shtrenja apo imitimin e modeleve të gatshme që shohim.

Stili lidhet me detajet e vockla, të përshtatura sipas personalitetit tuaj. Një këmishë e lidhur ndryshe, një palë syze që ju shkojnë më shumë se kujdo, apo një kombinim unik sipas mënyrës suaj.

- Advertisement -

Gjithsesi, këshillat nuk janë kurrë të tepërta, prandaj më poshtë keni disa “hile” që do tjua bëjnë look-un edhe më interesant.

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

1. Koordinim ngjyrash

Zgjidh dy ose tre ngjyra që i përshtaten veshjesh bazë dhe pastaj luani me to.

- Advertisement -

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

2. Mikso teksturat

Një print i tillë, mëndafsh, lëkurë, etj mund të kombinohen fare mirë në një veshje të vetme.

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

3. Guxo me ngjyrat

- Advertisement -

Nëse ngjyrat ju personifikojnë, harroni çdo rregull për ngjyrat “që kombinojnë” ose jo dhe bëni një miks të lezetshëm. Guxoni duke kombinuar neonin me pastel dhe ngjyrat neutrale.

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

4. Vish një kostum

Kjo është një nga mënyrat më të thjeshta për t’u dukur chic.

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

5. Kombino një xhaketë dhe një pulovër me print

Nëse doni të duken e veshur thjesht dhe stil në të njëjtën kohë, kjo është zgjedhja, pavarësisht ku duhet të shkoni.

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

6. Hidheni xhaketën krahëve

E keni vënë re se si veshja merr një tjetër pamje apo jo?

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

7. Ndrysho shpesh llojin e këpucëve

Të njëjtën veshje mund ta kombinosh njëherë me atlete, një herë me taka klasike dhe herë tjetër me një palë balerina.

8 hile në veshje për t’u dukur gjithmonë stil

8. Mos e fut bluzën brenda pantallonave gjer në fund

Sa më pak forcë të ushtroni mbi të aq më mirë. Nuk ka rëndësi nëse ti vesh një pulovër, një këmishë mëndafshi apo lino, futeni brenda pantallonave/xhinseve, por me kujdes.

Burimi: Cosmopolitan

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...