E hënë, 3 Tetor, 2022

8% e mësuesve në Shqipëri të papërgatitur shkojnë në klasë

Më shumë se 8% e mësuesve në Shqipëri nuk përgatiten për orët mësimore në klasë.

Sipas një raporti të publikuar nga Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD) thotë se mësuesit shqiptarë janë të prirur për të pasur takime individuale me nxënësit për nevojat që kanë.

- Advertisement -

Vetëm 2.5% e mësuesve në Shqipëri i refuzojnë këto takime.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E dhimbshme: Mësuesja që i dha arsimit 33 vite të jetës nuk e di si do të paguajë kredinë

I kanë mbetur më pak se një muaj deri në pensionim. Por Hanlije Ademi...

Rrahman Jasharaj: Nëse pagat nuk procedohen, unë nuk garantoj çfarë do të ndodh tutje

Kreu i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj, i ka konfirmuar raportimet se vetëm mësimdhënësit grevistë janë...

“Kryeministër je futur në qorrsokak me skandale, paguaj mësimdhënësit se mjaft i poshtërove”

Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu, i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti që t’ua ndajë...

“Mos ekzekutimi i pagave – ka familje që sot Qeveria Kurti i ka lënë pa bukë”

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për...