E premte, 2 Dhjetor, 2022

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që ndryshojnë pamjen tonë

Kur shihemi në pasqyrë, përpiqemi të marrim një pozë të caktuar, të provojmë si dukemi kur buzëqeshim, të ngremë vetullat apo të bëjmë mimika të tjera për t’u dukur sa më tërheqës. Gjithsesi, asgjë nuk vlen nëse tregohemi të shkujdesur ndaj disa detajeve, që ndonëse në dukje të vogla, ndryshojnë komplet pamjen tonë. Kujt duhet t’i kushtoni vëmendje?

1. Pjesës së mbrapme të flokëve

- Advertisement -

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Nëse flokët tuaj duken kështu, me siguri nuk do të lini përshtypjen që do të deshit. Flokët e ngatërruar mbrapa dhe të stiluar përpara do t’ju bëjnë të dukeni “e çrregullt dhe e pakujdesshme” edhe nëse s’jeni.

2. Aplikimi i make up-it

- Advertisement -

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Sigurohuni që qafa dhe fytyra të mos jenë në kontrast me njëra tjetrën. Teksa hapni fondatinën në fytyrë, mos harroni qafën.

3. Një rrip me difekte

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Nuk është i hijshëm për syrin! Mund të jeni veshur me stil dhe shtrenjtë, por një rrip i vjetëruar do t’jua prishte look-un.

4. Veshjet që s’janë masa juaj

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Gabimi më i madh që bëjnë njerëzit është të zgjedhin rroba shumë më të mëdha ose më të vogla se masa e tyre. Kjo pastaj ndikon në perceptimin e formës së trupit tuaj. Sado elegante të jeni, nëse zgjidhni rroba më të ngushta se masa juaj, format e trupit do të duken ndryshe.

5. Këpucë të parehatshme

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Këtë, mos e bëni kurrë!

6. …ose të pista

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Një palë atlete me pluhur s’janë dukur kurrë bukur!

7.Çantë e vjetëruar

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Eshtë shumë e rëndësishme të mirëmbani aksesorët tuaj. Tregon shumë për ju dhe vëmendjen që i kushtoni të tilla detajeve.

8. Veshjet e pahekurosura

8 detaje të vogla, por shumë të rëndësishme që

Mund të vishni fustanin më të bukur në botë, por nëse është i zhubrosur, s’vlen!

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...