E premte, 24 Mars, 2023

7 vjeçari shqiptar në Librin Guinness: Reciton 3 mijë vargje pa u ndalur nga ‘Lahuta e Malcisë’

- Advertisement1-

7 vjeçari Nikoll Prendi, thyen rekordin Guinness në botë, me vargjet e Gjergj Fishtës, duke interpretuar, gjithë ‘Lahutën e Malcisë’, 3000 vargje pa u ndalur,

Nikoll Prendi, është vetëm 7 vjeçar dhe reciton poezi duke i interpretuar si duhet. Por kjo nuk është arsyeja se përse vogëlushi është bërë ‘hit’ në rrjetet sociale.

- Advertisement -

Djali nga fshati Balldre i Lezhës është i aftë të recitojë jo pak por plot 2800 vargje poezi të At Gjergj Fishtës. Madje pa u ndaluar!

Gjeniu i vogel Nikoll (Niko) Prendi, është nga Gojani, me banim ne Balldre Lezhë dhe ka filluar që në moshen 4 vjeçare të rrecitojë vargjet e Fishtes, nën perkrahjen e prinderve gë tij Valbona e Valentin Prendi.

 

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...