E shtunë, 25 Mars, 2023

6-vjeçari hyn në emision dhe i kërkon byrek me gjizë, prezantuesja shkrihet së qeshuri

- Advertisement1-

Në studion e emisionit “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë një nënë e quajtur Vera Marku për të rrëfyer problemet që ka me djalin e saj 6-vjeçar.

Para një viti ajo vuri re se koka e djalit të saj Marselit po ngushtohej dhe sjellja e tij filloi të ndryshonte. Marseli filloi të bëhej më i grindur dhe tekanjoz. Kjo gjë i shqetësoi dy prindërit dhe e çuan për vizitë.

- Advertisement -

Mjekët i kanë thënë se kafka e tij e kokës ka filluar të ngushtohet dhe kjo do i hapë shumë probleme. Madje tani i ka prekur dhe qelizat e syve duka ia humbur kështu shikimin. Nëna në këtë emision kërkon ndihmën e të gjithëve sepse ndërhyrja kirurgjikale e djalit në kokë kushtin 6 mijë e 800 euro dhe ajo nuk është në gjendje ta paguajë për shkak të gjendjes së keqe të ekonomisë.

Moderatorja Mirela Milori i ka bërë thirrje të gjithëve që kush të ketë mundësi të kontriubojnë për Marselin dhe se emisioni do merret personalisht me mjekët e spitalit për të bërë këtë ndërhyrje.

Mirela Milori ka ftuar në studio djalin e vogël i cili ishte i buzëqeshur dhe mjaft i ëmbël. Për ta bërë të ndihet më komod Mirela i thotë gazetares që t’i japë një ëmbëlsirë djalit tek klubi i Klanit, por djali kërkon byrek me gjizë dhe akullore. Kërkesa e Marselit e ka bërë Mirelën të qeshë në studio, ku u shpreh se tek klubi i Klanit nuk ka, por do ia mundësonte këtë kërkesë.

- Advertisement -

Mirela Milori: Ti do vazhdosh me teta Erin, do rrish tek zyra ku ishe dhe nëse do diçka të ëmbël për të ngrënë do ja blejmë tek klubi i Klanit. Çfarë do ti?

Marseli: Byrek me gjizë dhe akullore.

Mirela Milori: Tani byrek me gjizë dhe akullore nuk kemi këtu, por do porosisim për Marselin (qesh). Sa i bukur është ky fëmijë kur qesh! 

- Advertisement -

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...