E mërkurë, 28 Shtator, 2022

5-vjeçarja shqiptare me shkallë inteligjence mbi normalen, di kryeqytetet, flamujt dhe alfabetet

- Advertisement -

Suela Kodraliu është vogëlushja 5-vjeçare nga Ferizaj që i ka manhitur të gjithë me diturinë e saj në fusha të ndryshme.

Ajo gjen të gjithë kryeqytetet e shteteve dhe flamujt e shumë shteteve. Madje, di edhe alfabetin e gjuhës shqipe dhe asaj angleze.

- Advertisement -

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, halla e Suelës, Nare Kodraliu zbuloi se 5-vjeçen e kanë mësuar prindërit e saj.

“Suelën e kanë mësuar prindërit e saj. Ajo i di të gjithë shtetet e Europës. Ka raste që se si ndihemi që Suela di më shumë se ne”, u shpreh ajo.

Nga ana tjetër, Suela me plot emocione realizoi dy teste, ku gjeti disa kryeqytete, disa flamuj dhe tha alfabetin e gjuhës shqipe.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...