E mërkurë, 28 Shtator, 2022

5 vjeçarit nga Mitrovica i duhen 40 mijë euro për shërim

- Advertisement -

Anuar Rakla është një djalosh 5 vjeçar mitrovicas i cili është diagnostifkuar me kancer.

Shuma e të hollave që nevojitet për trajtimin e sëmundjes së tij në Turqi është bërë edhe më e vështirë të sigurohet nga familja, pasi babai i tij, nga i cili familja ka burimin e të ardhurave financiare, ka ndërprerë punën për të qenë pranë të birit në spitalin në Turqi.

- Advertisement -

Ndjeshmërisë së rastit i bashkangjitet edhe fakti i dhimbshëm se nëse nuk sigurohen mjetet brenda 3 javësh, vogëlushi mund të vdesë.

Shuma e nevojshme është 40,000£. Që terapia mos t’i ndërpritet, Anuarit i nevojiten 20.000£ deri më 20 nëntor ndërsa gjysma tjetër më 20 dhjetor.

Familja e tij lut të gjithë njerëzit dhe bashkëqytetarët e vullnetit të mirë që ta ndihmojnë për të shpëtuar jetën e djalit të tyre.
- Advertisement -

Ky është linku përmes të cilit mund të dhurohen të holla online:

https://www.gofundme.com/f/helping-anuar-rakla?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=p_cp+share-sheet&fbclid=IwAR2bzwCAFk-2kcXYn5tV9nqhEfzFY3gu7oNzZbIvA7Fpx9CXbH5hN8PxipA

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...