E martë, 28 Mars, 2023

5 ushqime që mund t’i konsumoni në darkë dhe që nuk ndikojnë në peshën tuaj

- Advertisement1-

Nëse nuk dëshironi të shtoni asnjë gram të vetëm, ju kuptojmë. Mirëpo, s’keni pse hiqni dorë nga ushqimi në darkë. E vetmja gjë që duhet të bëni është të përzgjidhni ushqimin që do të konsumoni sidomos në kohën e mbrëmjes.

Për këtë, po ju sjellim një listë me 5 ushqimet që mund t’i konsumoni në darkë dhe të mos shqetësoheni aspak se mund të shtoni ndonjë kilogram.

- Advertisement -

Djathi

Djathi do të kënaqë receptorët tuaj të shijes dhe nuk do të jetë shumë e vështirë për trupin ta tresë atë.

Kosi

- Advertisement -

Kosi grek është perfekt për t’u konsumuar në darkë, pasi nuk përmban shumë yndyrna, por ka shumë proteina. Studimet kanë treguar se proteinat ndihmojnë trupin të djegë më shumë kalori gjatë ditës.

Biskota me drithëra

Biskotat me drithëra janë të lehta dhe përmbajnë karbohidrate të mjaftueshme për t’ju bërë të ndiheni të ngopur.

- Advertisement -

Vezët

Një vezë e zier do ju ngopë deri në mëngjes dhe nuk do të ndikojë aspak në perimetrin e belit tuaj.

Perimet

Një sallatë perimesh është shumë e mirë pasi furnizon trupin me lëndë ushqyese pa shkaktuar probleme me shëndetin.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...