E premte, 2 Dhjetor, 2022

5 emra për fëmijë që nuk i keni dëgjuar më parë

Nëse jeni në pritje të ëmbël këtu keni disa ide.

Ligea: Personazhi kryesor i veprës së autorit Edgar Allan Poe, një grua intelektuale e shkëlqyer dhe e bukur. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një emër të bukur gotik që gjithashtu tregon vendosmëri dhe jetëgjatësi, kjo mund të jetë për ju.

- Advertisement -

Lilia: Ka vërtet diçka në këtë emër, që është thjesht e bukur për tu dëgjuar, pavarësisht nëse ka një kuptim të thellë apo jo.

Lisandra: Si Mbretëreshë e Maqedonisë dhe vajza e sundimtarit të madh Egjiptian Ptolemeut, themeluesit të dinastisë Ptolemaike, Lysandra ishte një figurë aq e fuqishme sa sugjeron emri i saj epik.

Nieva: Ky emër i bukur spanjoll, që do të thotë “dëborë, ose” po bie borë “, është një emër” natyre ” shumë rrallë i përdorur, shumë më pak popullor se të tjerë.

- Advertisement -

Raiden: Me kuptimin e “bubullimës dhe vetëtimës”, emri japonez duket se po rritet në popullaritet.

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...