E mërkurë, 28 Shtator, 2022

4-vjeçari porosit me telefon të babait ëmbëlsira në vlerë 1100 dollarë

- Advertisement -

Një katërvjeçar në Sydney të Australisë ka shokuar familjen e tij pasi ka porositur ëmbëlsira në vlerë prej më shumë se 1100 dollarësh, nëpërmjet një aplikacioni të porosive. Pos akullores, ai porositi edhe torte me shijet e tij të preferuara.

Për ta bërë këtë, Christian King përdori telefonin e babait të tij. Babai i tij, Krisi, ia kishte dhënë telefonin për ta qetësuar në kohën kur motra e tij po merrte pjesë në një ngjarje sportive.

- Advertisement -

Ai ka thënë se djali i kishte thënë se “diçka po vjen”, por se nuk i ka besuar deri kur ka parë thirrjen e bërë nga ekipi i shpërndarjes. Në këtë moment kuptoi se çfarë po ndodhte.

“Fillimisht mendoja se ishte 139 dollarë. Më pas e shikova mirë dhe e kuptova se ishte 1139 dhe sa s’pësova sulm në zemër. E kam shikuar ekranin 30 herë. Fatura ishte aq e gjatë, sa 99 torte. Më tha se ka porositur torte për ditëlindje për veten, dhe s’i besova. Më dilte tymi, bërtitja në gjithë rrugën. Iku në dhomën e tij, porsa më dëgjoi”, ka shpjeguar Krisi.

King kishte porositur të gjitha tortat që i pëlqenin për vete.

- Advertisement -

Porosia më pas u dërgua te stacioni i zjarrfikësve ku Kingu punon. Aty u detyruan të zbrazin të gjithë frigoriferin për të pranuar ëmbëlsirat.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...

Rrahman Jasharaj: Nga nesër nis greva në çerdhet publike

Nga nesër çerdhet publike do të fillojnë grevën në gjithë Kosovën. Kryetari i këshillit...

Greva e përgjithshme në arsim, BSPK kërkon nga kopshtet të mos kujdesen për fëmijët

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës i ka bërë thirrje edhe kujdestarëve të...