E martë, 31 Janar, 2023

4 dekada punë, mësuesja tregon nostalgjinë për t’u kthyer në shkollë

- Advertisement -

Prej 40 vitesh mësuese Fatbardha Bujari ka ushtuar me shumë përkushtim profesionin e saj.

Edhe pse kanë kaluar 4 dekada, ajo kujton me nostalgji emocionet e ditës së parë të punës si mësuese kimie dhe biologjie.

- Advertisement -

Shkëputja nga arsimi ka qenë e vështirë për të, por ajo ende vazhdon të mbajë kontakte me nxënësit e saj.

Si një mësuese me përvojë, sot ndjen keqardhje për faktin se ka rënë interesi i nxënësve për lëndën e kimisë.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Prezantohet nesër: Kaq pritet të jetë vlera e koeficientit të pagave

Këtë javë pritet të hyjë në fuqi Ligji i ri i pagave në Kosovë,...

Në mungesë të kuadrit, nuk ka mësim në gjimnazin e matematikës

Nxënësit e gjimnazit “Matematikë dhe Informatikë” në Shkup edhe javën e dytë të gjysmë-vjetorit...

ORCA: Senati i UP-së ka shpallur plagjiatorë profesorët Bujar Dugolli e Ardian Kastrati

Organizata për rritjen e cilësisë në arsim (ORCA), përmes një njoftimi për media ka...

Sindikatat reagojnë për mos publikimin e vlerës së koeficientit: Qeveria po tallet, nuk i harrojmë këto lojëra

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Administratës së Kosovës, Ali Gashi ka thënë se...