E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Esila Fejzula, 3-vjeçarja nga Shkupi e cila flet 3 gjuhë të huaja

Edhe pse 3-vjeçare, qysh tani flet tre gjuhë të huaja. Gjuhën Angleze, Gjuhën turke dhe atë maqedone.

Ajo di Alfabetin e Gjuhës Shqipe, ndërsa di të shkruaj shumë mirë. Di edhe të vizatojë bukur, çka e dëshmojnë vizatimet që bën.

- Advertisement -

Kjo është Esila Fejzula me prejardhje nga Shkupi, por që jeton në Fushë Kosovë.

Ajo për “Kids of Kosova” ka dërguar disa video ku tregon si i flet tre gjuhët e huaja, angleze, turiqsht dhe maqedonisht.

Esila përmes një video dërguar për “Kids of Kosova” (www.kidsofkosova.net) tregon se kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese, ndërsa jep mesazhin edhe për bashkëmoshataret e saj.

- Advertisement -

 

 

Esila duke folur në anglisht

Esila duke folur maqedonisht
Esila duke folur turiqsht

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

4-vjeçari kafshohet nga qeni në oborrin e çerdhes në Prishtinë – nëna e tij tregon ngjarjen

Një fëmijë është kafshuar nga një qen endacak të hënën brenda oborrit të çerdhes...

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, po krijon web-faqe – ka 17 çertifikata

Noar Osmani, nxënës i klasës së katërt, në shkollën fillore "Dardania" shquhet me intelegjenca...

Ledion Halitaj fiton çmimin e dytë si kitaristi më i mirë i ri në “Transilvania International Guitar Festival”

Rumani, i riu kosovari Ledion Halitaj, është shpallur fitues i trefishtë në Festivalin Ndërkombëtar...

11-vjeçari me autizëm tejkalon gjenitë e shkencës, shpallet më inteligjenti në botë

Një 11-vjeçar ka shënuar pikët më të larta në testin e inteligjencës duke tejkaluar...