E diel, 5 Shkurt, 2023

3 ushtrime për të gjallëruar flokun tuaj

- Advertisement -

Bëji kokës masazh

Për masazh nuk ka nevojë vetëm trupi, por edhe koka. Nise nga kurora e kokës duke bërë lëvizje rrethore. Këtë procedurë bëjeni 5-10 minuta në ditë.

- Advertisement -

Një tjetër ushtrim është ngritja e vetulla dhe mbajtja lart për të paktën 2 minuta.

Apliko masazhin indian

Kapi flokët tufa tufa të vogla dhe tërhiqi sipër. Do të të lehtësojnë edhe tensionin e përgjithshëm.

- Advertisement -

Pozicioni përmbys

Kjo teknikë stimulon rritjen e flokëve. Në fillim do u bëni masazh dhe pastaj do shtriheni në pozicion si në foto për katër minuta për të lehtësuar qarkullimin e gjakut.

Për masazh mund të përdorni vaj ulliri, argani, ose vaj kokosi.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nesër ekzekutohen pagesat për këto dy kategori në Kosovë

Ministria e Financave ka njoftuar se nesër do të ekzekutohen pagesat e skemave sociale...

Edhe punëtorët e sektorit privat kërkojnë shtesa: Pagat janë dyfish më të vogla

Federata Sindikale e Punëtorëve Teknikë të Sektorit Privat ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës...

Lindi pa duar, por 20-vjeçari nga Malisheva mahnitë me talentin e tij, kaq bukur pikturon me këmbë

Arion Krasniqi, 20-vjeç nga Malisheva nuk njeh barriera e as kufij. Jeta për të nuk...

Fëmija nuk trashëgon gjithçka nga prindërit, ky familjar është kryesor për gjenetikën

Alejandro Jodorowsky, një eseist kilian, shkroi një libër të quajtur “Metagjenalogjia: Vetë-Zbulimi Nëpërmjet Psihomagjisë...