E enjte, 30 Mars, 2023

20 foshnja në një vit, habit 23 vjeçarja: Duam 100, kemi 16 dado

- Advertisement1-

Një vit më parë, një 23-vjeçare e quajtur Kristina Ozturk ka pasur vetëm një fëmijë, ndërsa sot ka 21 dhe të gjithë janë fëmijët e saj biologjikë.

- Advertisement -

Ata kanë punësuar 16 dado me kohë të plotë. Kristina nuk e përjashton mundësinë e të pasurit më shumë fëmijë, madje më herët është shprehur se do dëshironte 100 fëmijë.

Në një intervistë për “Fabulous”, ajo është shprehur: “Kam ëndërruar për këtë që nga fëmijëria. Po ashtu dhe burri im ëndërronte të kishte një familje të madhe dhe të lumtur. Kështu që pasi u takuam, ne filluam ta zbatonim ëndrrën tonë. Nuk jam e sigurt nëse do jemi familja më e madhe në botë, po ne po planifikojmë të jemi më e lumtura me siguri. Unë jam me fëmijët gjatë gjithë kohës, duke bërë të gjitha gjërat që zakonisht bëjnë nënat. I vetmi ndryshim është sasia e fëmijëve. Çdo ditë është e ndryshme, nga planifikimi i orareve të stafit deri te blerjet për familjen time. Mund t’ju them një gjë – ditët e mia nuk janë kurrë të mërzitshme. Dua prapë fëmijë, por jo menjëherë, sepse tani duhet të jem pranë foshnjave të mia. Është e vështirë të jesh nëna e 21 femijëve kur je shtatzënë”.

Fëmija më i madh quhet Mustafa, 14 muajsh, ndërsa më e vogla është Olivia, 4 muajshe. Familja jeton në një rezidencë 3 katëshe, me fëmijët të ndarë dy ose tre në një dhomë.

- Advertisement -

Burimi: “The Sun”

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...