E enjte, 30 Mars, 2023

2-vjeçari ngjitet shkallëve të drurit, në sekondën e fundit e shpëton e ëma

- Advertisement1-

Babai i një vogëlushi në Kinë kishte përdorur shkallët e drurit për t’u ngjitur në kulmin e shtëpisë, për të parë se nga ku pikonte uji brenda.


Kështu djali i tij 2-vjeçar e ndoqi nga pas, duke mos e vërejtur babai që ai po ngjitej.

- Advertisement -

Pavarësisht se është shumë i vogël, ai arriti të ngjitet mjaftueshëm lart sa që t’i rrezikohet jeta nëse bie në tokë. Por ishte reagimi i shpejtë i babait të tij që dëgjoi disa tinguj, ku pa se i biri i tij po qëndronte i varur në shkallë.

Në një moment e ëma e tij vrapoi, dhe në sekondën e fundit e shpëtoi nga rrëzimi që mund të ketë qenë shumë i rëndë për të.

 

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Psikologia Albina Krasniqi: Për t’i mësuar fëmijët, duhet t’u prijmë drejt sjelljeve që duhet t’i bëjnë

Këtë të shtunë në emisionin “Familja ime”, kemi diskutuar për sjelljen prosociale. Albina Krasniqi, udhëheqëse...

Duhet të reflektojmë nëse po “vrasim” apo jo fëmijët nga dashuria dhe padija? Nga Marsida Simo (Sociologe)

Pridërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë. Duhet jo vetëm dije, informacione,...

Psikologia thirrje prindërve: Kujdes se çfarë emra u vëni fëmijëve, që ata të mos bullizohen

Psikologia Arbenisa Berisha-Gashi ka thënë që emri është me të vërtetë i rëndësishëm në...

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...