E mërkurë, 28 Shtator, 2022

18-vjeçari detonon eksploziv në një shkollë, së paku 2 të lënduar

- Advertisement -

Një 18-vjeçar në Rusi, është futur në një shkollë ortodokse në afërsi të Moskës dhe ka detonuar një pajisje shpërthyese brenda objektit, duke e plagosur veten dhe së paku një të ri tjetër, thonë zyrtarët rusë, raporton “Radio Evropa e Lirë”.

Policia rajonale e Moskës ka thënë se i dyshuari dhe një i ri tjetër janë lënduar sot nga shpërthimi në një shkollë të mesme ortodokse.

- Advertisement -

Disa mediume kanë raportuar se sulmuesi ka vdekur pasi ka humbur shumë gjak, por nuk është konfirmuar ende zyrtarisht.

Sipas dëshmitarëve dhe burimeve thuhet se në total shtatë persona janë lënduar në këtë shpërthim.

Sipas policëve, mësuesit dhe nxënësit janë evakuuar nga shkolla.

- Advertisement -

Thuhet se te sulmi ka ardhur pas një konflikti mes të riut dhe shkollës.

- Advertisement -

Share

spot_img

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Smajljaj: Nëse sindikalistët lëshojnë pe dëshmojnë se janë të gatshëm për sakrificë

Profesori i universitar Avdi Smajljaj ka deklaruar se nëse SBAShK-u vendos t`i hap shkollat...

Këshilli i Prindërve letër krerëve shtetërorë: Nëse nuk ka marrëveshje deri më 1 tetor, fillojmë protestën

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se Qeveria...

Nagavci vjen me një postim në Facebook, nuk flet për grevën

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot kontratat për ndërtimin e pesë çerdheve...

Nexhmi Hoxha nga Këshilli i Prindërve: Me padurim presim pezullimin e grevës

Anëtari i Këshillit të Prindërve të Prishtinës, Nexhmi Hoxha ka folur rreth qëndrimit të...