E diel, 29 Janar, 2023

14-vjeçari nga Kosova ngre në këmbë jurinë suedeze me talentin e tij

- Advertisement -

Rejhan Bellani është 14-vjeçari me prejardhje nga Kosova, i cili është lindur dhe rritur në Suedi.

Ai vjen nga një familje me dy nënshtetësi. Babai i tij është nga Kosova ndërsa mami nga nga Bosnja.

- Advertisement -

Rejhan ka marrë pjesë në kompeticionet artistike për fëmijë në Suedi, ku zëri i tij ka spikatur që në moshë të vogël.

Këngëtari ka mahnitur jurinë suedeze me zërin e tij gjatë performancës në skenë, 14 vjeçari ka treguar se ai muzikën e ka pasion, por nuk ka studiuar kurrë në një shkollë muzike.

Rejhan, ndihet krenar për vendlindjen e babit të tij Kosovën dhe do t’i tregojë botës se Kosova është një shtet i ri dhe i vogël por ka shumë talente ndërkombëtare.

- Advertisement -

Më poshtë mund të dëgjoni performancën e dhuruar nga Rejhan.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Njoftim i rëndësishëm për shtesat për fëmijë

Është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare. Lajmin...

E vërteton shkenca: Fëmijët e marrin inteligjencën nga nëna

Nënat janë përgjegjëset kryesore për transmetimin e gjeneve të inteligjencës tek fëmijët, sipas një...

E thotë shkenca: Fëmijët më të suksesshëm kanë prindër që bëjnë këto 5 gjëra

Askush nuk ka thënë ndonjëherë se të jesh prind është diçka e lehtë. Rritja...

Si t’i ndihmojmë fëmijët të kenë rezultate më të larta në shkollë?

Një studiuese shumë e njohur e zhvillimit të fëmijëve, Maria Montessori e ka identifikuar...